Biuletyn Informacji Publicznej
CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH W ŻABIEJ WOLI

Wyszukiwarka

Odnośniki

Kalendarium

« poprzedni miesiącwrzesień 2023» następny miesiąc
PnWtŚrCzwPtSobNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Przejdź do: www.zabiawola.pl

Treść strony

 • Informacja o Klubie Senior+ w Żelechowie

Informacja o Klubie Senior+ w Żelechowie

W funkcjonującym od tego roku Klubie Senior+ w Żelechowie Seniorzy korzystają m.in. z zajęć usprawniających, artystyczno-manualnych oraz w zajęciach z trenerem  rozwoju osobowości.

 

 • opaska bezpieczeństwa

Opaska bezpieczeństwa dla Seniorów!

 • opaska bezpieczeństwa
 • wspieraj seniora logo

Drodzy Mieszkańcy Gminy Żabia Wola zapraszamy do złożenia wniosku na usługę „Wspieraj Seniora” – Opaska bezpieczeństwa

Centrum Usług Społecznych w Żabiej Woli przystępuje do programu „Korpus Wspieraj Seniora” na 2022 r. 

Klub Senior+ w Żelechowie zaprasza!

 • Klub Senior+
 • prace świąteczne Klubu Senior+

W Klubie Senior+ w Słubicy Dobrej czuć już atmosferę Świąt!

W Klubie Senior+ w Słubicy Dobrej od kilku dni czuć już atmosferę zbliżających się świąt. Seniorzy na zajęciach manualnych z ogromnym zaangażowaniem przygotowują piękne ozdoby świąteczne oraz stroiki, które zaprezentują na Jarmarku Świątecznym w Żabiej Woli.

 • wycieczka Toruń

Seniorzy z Klubu Senior+ w Słubicy Dobrej nie mogą narzekać na nudę!

Seniorzy z Klubu Senior+ w Słubicy Dobrej nie mogą narzekać na nudę! W dniu 25.08.2021 udali się na wycieczkę do Torunia., gdzie czekało na nich wiele atrakcji.

 • Upamiętnienie 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Klub Senior+. Upamiętnienie 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej

W dniu 1 września 2021 r. Seniorzy z Klubu Senior+ w Słubicy Dobrej upamiętnili 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 14.00. Sala zapełniła się po brzegi Szanownymi Gośćmi, na czele z Wójtem Gminy Żabia Wola Piotrem Rybką, Zastępcą Wójta Bogdanem Nowosielskim i Przewodniczącą Rady Gminy Żabia Wola Anną Filipowicz. Obecni byli także dyrektorzy jednostek organizacyjncych, radni, sołtysi a także mieszkańcy Gminy.

 • apel upały

Apel upały

W związku z bardzo wysokimi temperaturami powietrza przekraczającymi 30°C Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żabiej Woli apeluje, aby pamiętać o osobach starszych, samotnych, i potrzebujących pomocy. Apelujemy w sposób szczególny bezpośrednio do osób starszych o pozostawanie w domach, zwłaszcza w południe oraz w godzinach popołudniowych.

 

 • dzień matki w klubie senior

Dzień Matki w Klubie Senior+ w Słubicy Dobrej

W sobotę 29 maja 2021 r.,  Członkowie Klubu Senior+ świętowali Dzień Matki.  Spotkanie odbyło się  na  świeżym powietrzu. Wspólny posiłek  (w tym karkówka z grilla, sałatki, ciasto) i ładna pogoda sprzyjało miłej atmosferze oraz rozmowom na temat  działalności Klubu. W najbliższym czasie planowane są  jednodniowe wycieczki. W ramach integracji społeczności lokalnej Seniorzy włączą się w organizację czasu wolnego w czasie wakacji, poprzez czytanie  dzieciom książek.


 

 • logo senior+

Wznowienie działalności Klubu Senior+ w Słubicy Dobrej

Z radością informujemy, że  Klub Senior + w Słubicy Dobrej, po kilkumiesięcznej przerwie  wznowił swoją działalność. Celem funkcjonowania placówki jest fizyczne i psychiczne aktywizowanie Mieszkańców  Gminy Żabia Wola w wieku powyżej 60 roku życia.

Proponujemy udział w zajęciach min. usprawniających  ruchowo, manualnych, plastycznych, kulinarnych.  Zapewniamy zorganizowanie czasu wolnego i relaks, promujemy zdrowy tryb życia. Planujemy również wycieczki,  zajęcia  integrujące pokolenia, spotkania okolicznościowe. 

Przynależność do Klubu jest bezpłatna i dobrowolna. Zapraszamy  we wtorki, środy, czwartki i soboty.  Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc po numer telefonu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli: 46 – 857 82 88 lub  691 201 612.


 

 • logo wspieraj seniora

Program “Wspieraj Seniora” w Gminie Żabia Wola

Gmina Żabia Wola przystąpiła do realizacji Programu “Wspieraj Seniora”, w trosce o zdrowie, bezpieczeństwo i dobro naszych Seniorów.

Zasady przystąpienia Seniora do programu są bardzo proste:

1. Osoba starsza w wieku 70 lat i więcej (wyjątkowo osoba poniżej 70 roku życia) zgłasza się do programu za pomocą ogólnopolskiej infolini uruchomionej w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów - 22 505 11 11 lub telefonicznie - bezpośrednio do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli tel. 46 857 82 88.

2. Pracownicy socjalni z tutejszego Ośrodka kontaktują się telefonicznie z Seniorem. Dokonują weryfikacji, wysłuchują zgłaszanych potrzeb, proszą o przygotowanie listy zakupów, obejmującej artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej lub przygotowanie kodu recepty potrzebnej do wykupienia leków.

3. Następnie Pracownik socjalny GOPS w Żabiej Woli po wcześniejszym ustaleniu godziny przyjazdu udaje się do domu Seniora, przyjmuje za pokwitowaniem środki pieniężne i przystępuje do realizacji zgłoszenia.

4. Po dokonaniu zakupów lub/i wykupieniu leków, pracownik socjalny ponownie odwiedza Seniora dostarczając mu produkty zgodnie ze zgłoszeniem i rozliczając zakupy.


 

 • logo wspieraj seniora

INFORMACJA O PROGRAMIE „WSPIERAJ SENIORA”

W trosce o zdrowie, bezpieczeństwo i dobro Seniorów Gmina Żabia Wola przystąpiła do Programu „Wspieraj Seniora”.

Program ma na celu realizację usługi wsparcia na rzecz Seniorów, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu. Zgodnie z wytycznymi do realizacji programu „Wspieraj Seniora" pomoc w szczególności dotyczy dostarczania zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze oraz środki higieny osobistej, przy czym koszty zakupów pokrywa Senior.


 

 • logo senior

Zawieszenie działalności Klubu Senior+ w Słubicy Dobrej

W nawiązaniu do decyzji Wojewody Mazowieckiego z dnia 23.10.2020 r. nr WPS-I.9421.106.3.2020.ES, działając na podstawie art. 11 h ust. 1 i 4 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374, z późn. zm.),

z dniem 24 października 2020 r.  do odwołania zostaje zawieszona działalność Klubu Senior+ w Słubicy Dobrej.

Dyrektor GOPS Żabia Wola

Elżbieta Kwiatkowska


 

 • aktywni seniorzy

Aktywni Seniorzy

Członkowie Klubu Senior + w Słubicy Dobrej  aktywnie spędzają czas wolny.  Uczestniczą  w różnorodnych zajęciach  np. haftowanie, malowanie, ruch na świeżym powietrzu. W  środę 16 września 2020 zorganizowane było ognisko pod hasłem: Pożegnanie  Lata 2020. Przy pieczeniu kiełbasek  rozmawialiśmy   o dalszych działaniach Klubu.  W najbliższym czasie planowane są wycieczki do Radziejowic,  Żelazowej Woli i na koncert do Warszawy.  Tematyka zajęć  jest adekwatna do oczekiwań i zainteresowań Członków Klubu.  Jak podkreślają  Seniorzy, cykliczne spotkania sprzyjają nawiązywaniu  przyjaźni i integracji społecznej.


 

 • oferta pracy Kierownik Klubu Senior +

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko - Kierownik Klubu Senior+

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy - Kierownik Klubu Senior+ w Słubicy Dobrej. Oferty należy składać w terminie do dnia 30.07.2020 r. do godz. 16.00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli, ul. Główna 5.


 

 • nabór

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko - Kierownik Klubu Senior+

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy - Kierownik Klubu Senior+ w Słubicy Dobrej. Oferty należy składać w terminie do dnia 16.07.2020 r. do godz. 16.00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli, ul. Główna 5.


 

 • Seniorlogo

Wznowienie działalności Klubu Senior+ w Słubicy Dobrej

Z radością informujemy, że z dniem 1 czerwca 2020 r. wznawiamy działalność Klubu Senior+ w Słubicy Dobrej. Placówka funkcjonuje w ramach Programu Wieloletniego  ,,SENIOR+” na lata 2015-2020 i jest dofinansowana z dotacji Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. Fundamentalnym celem  działalności Klubu jest organizowanie czasu wolnego Seniorom oraz zwiększenie ich udziału w życiu społecznym. Planujemy zajęcia sportowe, spotkania okolicznościowe oraz integrację międzypokoleniową.


 

 • pierwsza strona

Ważne informacje dla Seniorów

W godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65 roku życia. Apelujemy jeśli musisz zrobić zakupy to tylko w wyznaczonych godzinach!

Metryka

 • autor: Elżbieta Kwiatkowska Dyrektor GOPS Żabia Wola, data: 2020-04-02

 

 • słuchawka

Infolinia - poradnictwo psychologiczne

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym wywołanym rozprzestrzeniającym się koronawirusem, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żabiej Woli uruchomił infolinię, gdzie pod wskazanym numerem telefonu mieszkańcy Gminy Żabia Wola mogą skorzystać z poradnictwa psychologicznego.

Infolinia: 519 898 140

 

 • senior

 

Zawieszenie działalności Klubu Senior+ w Słubicy Dobrej


 

 • SOŁTYS

Prośba do Sołtysów

Szanowni Państwo Sołtysi, aktualnie instytucja Sołtysa ma szczególną rangę w społeczności wiejskiej. Tak jak kiedyś, tak i dziś Sołtys cieszy się poważaniem na równi z urzędnikiem państwowym i jest osobą zaufania publicznego. Nasze najbliższe otoczenie mierzy się z problemem pandemii wirusa COVID-19, w związku z powyższym zachęcam Państwa do podjęcia współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Żabiej Woli w zakresie pomocy tym, którzy są najbardziej narażeni na zagrożenie - naszym Seniorom. Apeluję o czujność oraz zaangażowanie w działania mające na celu zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa oraz informowanie w przypadku, gdy byt lub zdrowie w/w jest zagrożone.

Metryka

 • autor: Elżbieta Kwiatkowska Dyrektor GOPS Żabia Wola, data: 2020-03-12

 

 • uwaga

Uwaga!

Szanowni Państwo,

w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 zwracamy się z uprzejmą prośbą o zachowanie szczególnych zasad ostrożności i higieny oraz w miarę możliwości o pozostawanie w domach.

Na Państwa zgłoszenia będziemy odpowiadać mailowo oraz telefonicznie, ponadto pragniemy podkreślić, iż świadczenia na chwilę obecną zostaną wypłacone w terminie.

Wszelkich informacji udzielimy pod numerami telefonu: 46 857-82-88, 691-206-766 oraz pod adresem mailowym ops@zabiawola.pl.

Metryka

 • autor: Elżbieta Kwiatkowska Dyrektor GOPS Żabia Wola, data: 2020-03-12

 

 • zdjęcie Prezydentem

Spotkanie Seniorów z Prezydentem Andrzejem Dudą

We wtorek 25 lutego 2020 Pan Wójt Gminy Żabia Wola Piotr Rybka i członkowie Klubu Senior+ w Słubicy Dobrej uczestniczyli w spotkaniu  pod hasłem Międzypokoleniowy Dzień Aktywności, z udziałem   Pana Prezydenta Andrzeja Dudy oraz Pani Marleny Maląg Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Kulminacyjnym punktem programu było podpisanie przez Prezydenta ustawy o tzw. trzynastej emeryturze.


 

 • karnawał Klub Senior+

Zabawa karnawałowa w Klubie Senior+

W sobotę 22 lutego 2020 w Klubie Senior+ w Słubicy Dobrej   odbyła się zabawa karnawałowa.  Uczestnikami spotkania byli Seniorzy i sympatycy Klubu. Obecny był również Pan Piotr Rybka Wójt Gminy Żabia Wola.  Po uroczystej kolacji Seniorzy i Goście wesoło bawili się: tańczyli i śpiewali piosenki biesiadne. Spotkanie uświetnił występ akordeonisty, który znakomicie wprowadził zebranych w karnawałowy nastrój.


 

 • Senior+logo

Kolejny rok działalności Klubu Senior + w Słubicy Dobrej

W ramach  Ministerialnego Programu Wieloletniego Senior + na lata 2015-2020, w Słubicy Dobrej kontynuujemy działalność Klubu.  Istotne wsparcie dla funkcjonowania Placówki stanowią uzyskane środki zewnętrzne. Edycja Programu 2020 (II moduł) zakłada dofinasowanie fundamentalnych działań: organizowanie czasu wolnego i integracja społeczna Seniorów zamieszkałych na terenie Gminy Żabia Wola.

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 33968
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2022-05-19 13:04:05