Biuletyn Informacji Publicznej
CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH W ŻABIEJ WOLI

Wyszukiwarka

Odnośniki

Przejdź do: www.zabiawola.pl

Treść strony

Rozeznanie potrzeb w zakresie realizacji Programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2023 – Moduł II

Gmina Żabia Wola informuje, że podjęto działania zmierzające do diagnozy potrzeb realizacji Programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2023 – Moduł II

Celem programu jest zapewnienie wsparcia seniorom w wieku 65 lat i więcej poprzez poprawę bezpiecznego funkcjonowania seniorów w ich miejscu zamieszkania. Poprawa bezpieczeństwa oraz możliwość samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania dla osób starszych realizowana będzie poprzez zwiększenie dostępu do tzw. „opieki na odległość” jako dofinansowanie zakupu oraz kosztów użytkowania tzw. „opasek bezpieczeństwa”.

Realizacja Modułu II ma także na celu wsparcie w miejscu zamieszkania seniorów prowadzących samodzielne gospodarstwo domowe lub mieszkającymi z bliskimi, którzy nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia, a którzy mają problemy związane z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia.

Adresatami programu są seniorzy 65 lat i więcej, mający problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskim, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia. 

Samo zgłoszenie nie jest równoznaczne z objęciem omawianym wsparciem.

Osoby zainteresowane udziałem w Programie proszone są o kontakt z Centrum Usług Społecznych w Żabiej Woli. Prosimy o kontakt telefoniczny 46 857 82 88 oraz mailowy cus@zabiawola.pl  do dnia 10 luty 2023 r.

 

 

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 502
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2023-01-31 09:50:53