Biuletyn Informacji Publicznej
CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH W ŻABIEJ WOLI

Wyszukiwarka

Odnośniki

Przejdź do: www.zabiawola.pl

Treść strony

  • logo wspieraj seniora

Program “Wspieraj Seniora” w Gminie Żabia Wola

Gmina Żabia Wola przystąpiła do realizacji Programu “Wspieraj Seniora”, w trosce o zdrowie, bezpieczeństwo i dobro naszych Seniorów.

Zasady przystąpienia Seniora do programu są bardzo proste:

  1. Osoba starsza w wieku 70 lat i więcej (wyjątkowo osoba poniżej 70 roku życia) zgłasza się do programu za pomocą ogólnopolskiej infolini uruchomionej w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów - 22 505 11 11 lub telefonicznie - bezpośrednio do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli tel. 46 857 82 88.
  2. Pracownicy socjalni z tutejszego Ośrodka kontaktują się telefonicznie z Seniorem. Dokonują weryfikacji, wysłuchują zgłaszanych potrzeb, proszą o przygotowanie listy zakupów, obejmującej artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej lub przygotowanie kodu recepty potrzebnej do wykupienia leków.
  3. Następnie Pracownik socjalny GOPS w Żabiej Woli po wcześniejszym ustaleniu godziny przyjazdu udaje się do domu Seniora, przyjmuje za pokwitowaniem środki pieniężne i przystępuje do realizacji zgłoszenia.
  4. Po dokonaniu zakupów lub/i wykupieniu leków, pracownik socjalny ponownie odwiedza Seniora dostarczając mu produkty zgodnie ze zgłoszeniem i rozliczając zakupy.

Cała procedura postępowania pracowników GOPS w Żabiej Woli jest wprowadzona Zarządzeniem Dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabiej Woli nr K.021.7.2020 z dnia 29 października 2020 r.

Realizacja odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – pracownicy odwiedzają Seniorów w rękawiczkach i maseczkach, z zachowaniem dystansu. Dotychczas z pomocy tut. Ośrodka w ramach Programu “Wspieraj Seniora” skorzystało 3 osoby po 70 roku życia oraz 1 osoba poniżej 70 roku życia.

Zachęcamy Seniorów, aby w obowiązującym stanie epidemii zdecydowali się na pozostanie w domu i skorzystali z Programu “Wspieraj Seniora”. Apelujemy do sąsiadów osób starszych, oraz rodziny, która mieszka daleko i nie jest w stanie pomóc swoim najbliższym w tym trudnym czasie, o przekazanie informacji dotyczącej realizacji Programu przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żabiej Woli.

Pracownicy socjalni w swoich rejonach stale dokonują diagnozy potrzeb środowiska lokalnego, nawiązują kontakt telefoniczny lub osobisty i proponują udzielenie pomocy osobom starszym.

Niech nie będzie nam obojętny los naszych Seniorów!

Metryka

  • autor: Elżbieta Kwiatkowska Dyrektor GOPS Żabia Wola, data: 2020-11-16

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 17219
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2022-05-19 13:04:05